Merve Akman ile Röportaj

Bize Biraz Kendinizden Bahsedebilir misiniz ?

Merve Akman : Yüksek Yazılım Mühendisi Merve Akman, Lisans eğitimini ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği alanında, Yüksek Lisans öğrenimini de Işık Üniversitesi Yazılım Mühendisliği alanında tamamlamıştır. Kurumsal iş hayatında bugüne kadar ulusal ve uluslararası düzeyde meydana getirmiş olduğu projeler ile derecelere girmiştir.

Steve Jobs’ın “Bir Hayalperest olduğum gerçek ama her şey ufacık bir hayal ile başlamadı mı?” mottosundan esinlenerek,  mesleğine duyduğu iş aşkı ve çalışma azmi ile Hilton, Bilge Adam gibi sektörde öncü olmuş firmalarda genç yaşta tecrübe sahibi olarak 1 Ağustos 2013 tarihinde ITS Group Bilişim Eğitim ve Strateji Ajansını ve 1 Ağustos 2015 tarihinde de UNITS Kariyer Akademisi’ni kurmuştur.

UNITS Kariyer Akademisi Kurucular Kurulu Başkanı ,TOBB Kadın Girişimciler, Teknolojik Grup, Kızılay, Engelliler Vakfı,  Kadın Yazılımcı, Kadın Bilişimci, BT Kariyer, GDG, Staj Okulu, Genç Başarı Vakfı, JCI (2016 JCI Ekonomi Temsilciliği Kurucu Başkanlığı,  JCI Türkiye Direktörlüğü ve JCI Türkiye Bilişim Sponsorluğu, 2015 JCI Kültür Genel Sekreterliği, 2015 JCI Dünya Başkanı İsmail Haznedar I-Smile Team Business Development Director, 2015 Avrupa Konferansı  Gönüllülüğü,  Volunteer of National Presidents Meeting, 2015 JCI Türkiye Ulusal Bahar Zirvesi Direktörlüğü, 2014 JCI Kültür İş Geliştirme Direktörlüğü…) gibi birçok sivil toplum kuruluşu ve üniversiteler ile ortaklaşa projeler yürüterek kişisel ve kurumsal alanlarda vizyonuna değer katacak yatırımlar ile ilgilenmekte ve insanların hayatına dokunmayı kendisine vizyon haline getirmektedir.

 

ITS Group Hakkında Bizi Bilgilendirebilir misiniz ?

Doğru zaman, doğru yer ve doğru insanların bir takım haline getirilmesiyle temelleri atılan ITS Group; başta Bilişim olmak üzere, Eğitim ve Strateji hizmetlerini tek bir  yerden tedarik edebileceğiniz bir Bilişim, Eğitim ve Strateji Ajansı olarak sektör içerisinde konumlanmıştır.

ITS Bilişim, Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. 1 Ağustos 2013 tarihinde uzman kadrosuyla verdiği hizmetler çerçevesinde kaliteli çözümler sunmak amacıyla kurulmuş olup koşulsuz müşteri memnuniyeti, 7/24 kesintisiz hizmet kalitesi ile başarılı projelere imza atmaktadır.

Yolculuğuna başladığında Goethe’nin “Çözümde görev almayanlar, problemin bir parçası olurlar.” sözünden esinlenerek tüm çözümlerini tek çatı altında toplayarak konusunda uzman mühendis ve teknisyenlerden oluşan teknik kadrosunu kendi içinde oluşturdu. Bugüne kadar ülkemizin önde gelen otellerinden, eğitim kurumlarına, kobilerinden sivil toplum kuruluşlarına kadar vermiş olduğu profesyonel hizmetleri ve referansları bu yaklaşımın doğruluğunun en somut göstergesi oldu.

ITS Group, uzmanlığı ve deneyimleri sayesinde Bilişim, Eğitim ve Strateji Ajansı hizmetleri sunan, ülkemizi yurtdışında bilişim alanında tanıtan öncü firmalardan olmayı hedeflemektedir.

UNITS Kariyer Akademisi Nasıl Ortaya Çıktı ?

Merve Akman :  1 Ağustos 2013 tarihinde ITS Group’u kurduğunda birkaç gencin hayatına dokunma hayali olan Merve Akman, gençlere burs vermek yerine 3 yıl boyunca üniversitelere gidip ücretsiz eğitimler, staj ve iş imkanları ile gençlere elinden geldiğince firması ve şahsı olarak destek olabilmeyi amaçladı.

Hayalleri doğrultusunda hayatının projesi olduğuna inandığı UNITS Kariyer Akademisi ile başta Türkiye genelindeki tüm üniversiteler, ticaret odaları, teknokentler, sivil toplum kuruluşları, belediyeler, kitap yazarları, bloggerlar, sanatçılar, basın kuruluşları gibi birçok farklı sektör, kurum ve kişileri bir araya getirerek gençlerin ihtiyacı olan üniversiteden mezun olduklarında teoriden pratiğe geçmiş bireyler olabilmelerini, takım çalışması, proje yönetimi ve protokol kuralları gibi bir çok konuda gelişmelerini sağlayarak, büyük bir network alanı oluşturabilmeyi, uzman ekibi ile bilinçli bireyler yetiştirmeyi ve ülkemizin gelişmişlik düzeyine katkıda bulunabilmeyi hedeflemektedir.

Ülkemizdeki kadın bilişimciler hakkında neler söylemek istersiniz ?

Merve Akman : Geçmiş yıllarda kadın olmak bilişim sektörü için dezavantaj gibi görünse de ister kadın, ister erkek olalım işimizi aşk ile severek, inanarak ve gelişime ayak uydurarak sürdürdüğümüz sürece cinsiyet farkı çok önemli olmamaktadır.

Kendini geliştirememiş kurumlarda ve topluluklarda bilişim sektöründe kadın olmak her sektörde kadın olmak kadar zor. Erkeklerin egemen olduğu bu alanda da kadınların belli yerlere gelmeleri hem karşı cinsleri hem de hem cinsleri tarafından zor kabul edilen bir durum olabiliyor.

Kadınlara karşı yapılan tüm bu önyargı ve eleştiriler her ne kadar haksız olsa da madalyonun bir de öteki yüzü var ki bu da bazı hem cinslerimizin maalesef ki yapılan eleştiri ve önyargıları kanıtlayan davranışlar sergilemesi, evlenir evlenmez mesleği bırakması, hem iş hem eş ağır geldi deyip fazla sorumluluktan yakınanlar ya da daha da kötüsü iş yerinde bilgi ve kişilik yerine dişiliğini konuşturanlar hem cinslerine en büyük darbeyi vuranlardır.

Kadınlar her ne kadar içgüdüsel olarak tasarım ve görsel işlere yatkın olsalar da işin sadece vitrin tarafına değil mutfağında da gayet başarılı bir şekilde yer alabilmektedirler. Özellikle de yazılım, proje uzmanlığı, network uzmanlığı, siber güvenlik ve bilişimin tüm alanlarında da en az erkekler kadar başarılı olabilirler ki itiraf ediyorum; yazılım ve tasarım işlerinden uğraşmaktansa benim de işin teknik tarafı daha fazla ilgimi çekiyor.

Bulunduğunuz Sektörün Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajlar
• Esnek çalışma saatleri, ( sabah erken kalmanıza gerek kalmayabilir)
• İşinizi sadece masa başında değil 7 / 24 her yerde yapabilme özgürlüğü,
• Yaptığınız işte uzman olduktan sonra yüksek ücret talep edebilme,
• Kullandığınız programlar kendini güncelledikce bilginizi yenileme ve kendinizi sürekli güncelleme imkanı bulma
• Havalı teknik terimlere (jargona) sahip olma…

Dezavantajlar
• Fazla mesai ve çalışma saatlerinin belli olmaması,
• Aşırı yoğun tempo ve sosyal hayata zaman kalmaması,
• Sürekli bilgilerini ve kendini yenilemek zorunda olması,
• Uygulanan sansür ve yasaklamalar,
• Yükselme ihtimalinin olmaması,
• Belirsiz ücretler,
• Gelecek belirsizliği,
• Sorumlulukların belirsizliği,

Üniversite Hayatınızda Bir Yerde Çalıştınız mı?

Merve Akman : Üniversite yıllarımda devletten burs almama ve ailemden para gelmesine rağmen kendi ayaklarım üzerinde durabilmek ve mesleğimi erken tanıyabilmek adına belli başlı işlerde çalıştım. Bu da haliyle kendime olan özgüvenimi daha da arttırdı.

 

Mesleğime Yatırım Yapmak için Çalıştığım İşler

#Bilişim özel dersleri – Az para kazansan da öğrendiklerini unutmamak için bildiklerini paylaşmanın önemini öğrendim.

# Halk eğitim merkezlerinde bilişim dersleri – İş hayatında herşeyin çevre olduğunu ve işini doğru yapıyorsan önüne güzel kapıların açıldığını öğrendim.

# İnternet kafede parasız çalışma – Mesleğin basit görünen inceliklerini ve zamanı iyi kullanmak gerektiğini öğrendim.

# Yurtta kapıma bilgisayar tamir edilir yazıp 100 TL ye parça alıp 400 TL ye onarım yapıyordum. En mutlu eden iş oydu. J – Pazarlamanın, bildiklerini satmanın ve bunları yapabilmenin en önemli şartının, karşındakinin sana güvenmesi olduğunu öğrendim.

# Go kart pisti projesi yarışması. Oda arkadaşım “Autocad biliyor musun?” demeseydi merak edip öğrenmeyecek, Halk Eğitim Merkezleri’nde ders veremeyecek ve en önemlisi yarışmadaki ödülü alamayacaktım. – Hayatta karşımıza çıkan tüm fırsatları değerlendirmemiz gerektiğini o zaman öğrendim.

 

Para Kazanmak için Yaptığım İşler

# Matematik, fizik ve ingilizce özel dersleri – Bilginin ve bir şeyleri anlatabilme yeteneğinin önemini o zaman öğrendim.

# Marketlerde tanıtım elemanlığı, stand hostesliği – İletişim kurmanın önemini o zaman öğrendim.

# Bizim zamanımızda İhlas Halı yıkama işi vardı. Kapı kapı dolaşır süpürge satmaya uğraşırdık. – Takım kurmanın, ekip olmanın ne demek olduğunu  o zaman öğrendim.

# Babamların ürünlerini (Akman Bujiteri /Doğaltaş) pazarda ve yurtta satıyordum. – Her zaman ailemin yanımda olduğunu hissetmenin en büyük kazanç olduğunu o zaman öğrendim.

Sizce Üniversite Hayatının Yanında Çalışmanın Ne Gibi Avantaj ve Zor Yanları Vardı?

Üniversite Hayatının Yanında Çalışmanın Avantajları

 • Özgüven,
 • Kendine ve geleceğine yatırım,
 • Maddi rahatlık,
 • Eğitime ve özel harcamalara daha fazla bütçe ve zaman ayırabilme,
 • İş hayatına erken atılma,
 • Protokol kurallarını erken öğrenme,
 • Takım bilincini öğrenme,
 • Sorumluluk almayı öğrenme,

İnsanların hayatına dokunabilmenin önemi…

Üniversite Hayatının Yanında Çalışmanın Zor Yanları

 • Zaman sorunu,
 • Başarısızlık korkusu,
 • Üniversite etkinliklerine daha az katılma,
 • Daha az arkadaş çevresi ile iletişim kurma…
Bulunduğunuz Sektör İçerisinde Öğrenci ve Yeni Mezunlara Tavsiyeleriniz Nelerdir ?

Öğrenci iken inanın kendinize yatırım yapabilmek için çok zamanınız var. Öncelikle kendinize bir rol model bulun. Sektörünüzdeki en üst düzeylerin CV lerini inceleyin. Bölgenizdeki her eğitime gitmeye çalışın. İngilizce dışında ikinci bir dil daha öğrenin. Kendinize geliştirebileceğiniz bir hobi bulun. Onunla uğraşmak o kadar mutlu etsin ki sizi pes etmeye yakın zamanlarınızda o sizi hayata bağlasın.

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Hedefleriniz, hayalleriniz olsun.

UNUTMAYIN! Hiçbir şey tesadüf değildir. Önce siz kendi değerinizi bilin. Kendinize inanın ki etrafınızdaki insanlar size değer versin. Ve yaptığınız iş ne olursa olsun aşk ile yapın…

Öğrenci Olduğunuz Dönemde Gönüllü Kuruluşlara Üye Oldunuz mu?
Bu Kuruluşların Projelerinde Yer Aldınız mı ya da Sizin Yaptığınız Projeler Oldu mu? Sizce Bu Projelerin Öğrenciler Açısından Faydaları Nelerdir?

Merve Akman : Üniversite yıllarımda okuldaki kulüpler ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile projeler yaparak çocuk yuvalarında ve huzur evlerinde gönüllü olarak çalışıp, insanların hayatına dokunmanın önemini o yıllarda öğrendim. TEMA, Girişimcilik, İşletme, Ekonomi, Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Kitap ve Yazar Toplulukları…. gibi birçok oluşumda gönüllü olarak yer aldım.
Yaptığım en anlamlı proje görme engellilere kitap okuma projesiydi diyebilirim. Bir çocuk esirgeme kurumu ziyareti sonrasında vedalaşırken ki o çocukların masum ve üzgün bakışlarını, bir huzur evi ziyaretinde teyzenin beni kızı yerine koymasını, bir okula kütüphane yaptırırken ki o çocukların bizlere nasıl baktıklarını ve hevesle kitaplara nasıl sarıldıklarını ve daha birçok ruhani değeri asla unutamam.
Bu zihniyetle şirketimi açtığımda elemanlarımı işe alırken söylediğim bir sözü izniniz ile sizinle de paylaşmak istiyorum.
Arkadaşlar diyorum, her akşam başımı yastığa koyduğumda tek bir duam var. “Rabbim, sen bizleri o kibirli mağrur insanlardan yapma!” Sonra devam ediyorum. Para, arkadaş gelip geçici, yeri geliyor dost ve aile bile gelip geçici olabiliyor. Ama o sizi siz yapan benliğiniz var ya insan olduğunuzu hissetmenizi sağlayan duygular… Asla onları kaybetmeyin, ego yapmayın diyorum.
Yaşananlar içerisinde vicdanımızı sorguladığımız kadar insan olduğumuzu hissettiren, şükretmemizi sağlayarak yaşadığımız herşeyin iş, para gibi değerler olmadığını okurken öğrendiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum ve bu vesile ile bunları gerçekleştirmemde destek olan herkese minnettar olduğumu bir kez daha söylemek istiyorum.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı ?

Kaybetmekten mi Korkuyorsunuz; KAYBEDİN!
Düşmekten mi Korkuyorsunuz; DÜŞÜN!
Yaralanmaktan mı Korkuyorsunuz; YARALANIN!
Sonra İYILEŞIN!
Yeniden KALKIN!
Yeniden BAŞLAYIN!
Yeniden SEVIN!
Yeniden AŞIK OLUN!
Bir Daha mı Düştün?
Aynı Hataları Yapmadan Ders Alarak Bir Daha Kalk!
Er yada Geç, Beklediğin Gelecek.
Er yada Geç Aradığın Seni Bulacak
Ama Sen Bir Kez Yıldın mı, Korktun mu?
Maskeni Yüzüne Geçirip, Kalkanlarını Kuşandın mı, O zaman Bitecek!
Beklediğin Her Ne İse Asla Gelmeyecek!
Ego Yapmadan Kendinizin Farkında Olun
Gerçekten İstediğiniz Şey İse ASLA PES ETMEYİN…

Steve Jobs’ın da dediği gibi, “Bir Hayalperest Olduğum Gerçek, ama her şey ufacık bir hayal ile başlamadı mı?“ Hayatta her zaman hayalleri olan bireyler arasında yer alabilmeniz temennisi ile, kariyer hayatında başarılar dilerim.

buy abilify buy accutane buy aceon buy aciphex buy actos buy adalat buy aggrenox buy albenza buy aldactone buy alesse buy allegra buy alprostadil buy altace buy amalaki buy amaryl buy amoxil buy anafranil buy antabuse buy arava buy arcoxia buy aricept buy arjuna buy artane buy asacol buy astelin buy atarax buy augmentin buy avalide buy avapro buy avelox buy avodart buy ayurslim buy azulfidine buy bactrim buy bactroban buy benicar buy betagan buy betnovate buy biaxin buy bimatoprost buy botox buy brahmi buy buspar buy bystolic buy calan buy cardura buy casodex buy cefixime buy ceftin buy celebrex buy celexa buy cenforce buy chloromycetin buy cialis buy cipro buy clarinex buy claritin buy cleocin buy clomid buy combivir buy copegus buy cordarone buy coreg buy coumadin buy cozaar buy crestor buy cymbalta buy cytoxan buy deltasone buy depakote buy desyrel buy detrol buy diabecon buy diamox buy diflucan buy diovan buy duphaston buy duricef buy effexor buy elavil buy eldepryl buy epivir buy eulexin buy evecare buy evista buy exelon buy famvir buy feldene buy flagyl buy fliban buy flomax buy flonase buy floxin buy geodon buy glucophage buy glucotrol buy glucovance buy grifulvin buy guduchi buy haridra buy himplasia buy hytrin buy hyzaar buy ilosone buy imdur buy imitrex buy imodium buy inderal buy indocin buy janya buy kapikachhu buy karela buy keflex buy kemadrin buy lamictal buy lanoxin buy lasix buy lasuna buy levaquin buy levitra buy lexapro buy lioresal buy lipitor buy lopid buy lopressor buy lozol buy luvox buy manjishtha buy megaslim buy menosan buy meshashringi buy mestinon buy metaglip buy micardis buy micronase buy microzide buy minipress buy mobic buy moduretic buy motilium buy motrin buy myambutol buy mysoline buy naprosyn buy neem buy neurontin buy nexium buy nizoral buy nolvadex buy noroxin buy norvasc buy omnicef buy oxytrol buy pamelor buy paracetamol buy parlodel buy paxil buy penisole buy periactin buy persantine buy plavix buy ponstel buy prandin buy precose buy prednisone buy prevacid buy priligy buy prilosec buy prograf buy propecia buy proscar buy protonix buy provestra buy punarnava buy rebetol buy reglan buy requip buy retrovir buy risperdal buy rulide buy serevent buy seroquel buy shallaki buy shatavari buy shigru buy sinemet buy sinequan buy singulair buy speman buy sporanox buy starlix buy strattera buy stromectol buy sumycin buy suprax buy sustiva buy symmetrel buy tegretol buy tenoretic buy terramycin buy tofranil buy topamax buy trandate buy trental buy tricor buy trikatu buy trileptal buy triphala buy tulasi buy urispas buy uroxatral buy valtrex buy vantin buy vasaka buy vasotec buy ventolin buy vermox buy viagra buy vigorelle buy vigrx buy voltaren buy vrikshamla buy vytorin buy wondersleep buy xenical buy zanaflex buy zantac buy zebeta buy zestoretic buy zetia buy ziac buy zithromax buy zocor buy zofran buy zoloft buy zovirax buy zyloprim buy zyrtec viagra

amoxidal viagra alternatives what is viagra generic cialis cialis for daily use axolotls cialis copay card amox cialis daily viagra patent expiration amoxicillin trihydrate 500mg non prescribed viagra when will cialis go generic over the counter viagra amoxicillin for cats does the government fund viagra inexpensive viagra pills viagra without prescription amoxicillin 875 mg cialis 5mg amoxicillin medscape cialis voucher buy cialis cialis side effects viagra price generic for viagra price cialis pfizer viagra coupons canadian viagra amoxillin axolotyl viagra pills viagra side effects cialis for sale cialis savings card viagra from canada side effect of amoxicillin amoxicillian erectile dysfunction cialis augmentin dosage viagra activate cialis patent expiration amoxicillin 250mg cialis without a doctor’s prescription side effects of viagra cialis coupons printable cialis coupons 2017 cialis canada xolotl amoxicillin dosage cheap cialis amox/k clav 875-125 cialis vs viagra discount cialis cialis coupon print amoxil free cialis cialis online online viagra cialis 20mg viagra for women what is amoxicillin used for walgreens viagra substitute cialas cialis effects cialis 30 day trial coupon generic for cialis healthy man viagra viagra vs cialis cialis dosage strengths cialis cheap is viagra funded by government online cialis herbal viagra buy viagra pfizer viagra canada cialis viagra cialis viagra government funding amoxicillin 500mg order online viagra cheap viagra canadian cialis cialis patent expiration date extended viagra without a doctor prescription usa amoxicillin dosing viagra ingredients generic viagra available in usa amoxicillin sildenafil vs viagra amoxycillin amovil viagra online trial viagra sample amoxicillin side effects cialis testimonials cialis dosage recommendations cialis pricing cialis pills generic cialis tadalafil amox-clav 875-125 cyalis amoxin viagra generic how does cialis work side effects of amoxicillin augmentin 875-125 cialis generic tadalafil free viagra levitra vs viagra cost of cialis viagra costs amoxicillin/clavulanic acid cialis for men best price viagra cialis alternative what is anoxia otc viagra amoxil 500 mg amoxicillin 500mg capsules viagra without a doctor prescription amoxicillin rash amox clav 875 cialis 5 mg side effects of cialis amoxicillin and clavulanate potassium 875 125 cialis tadalafil amox clav 875-125 viagra from amazon sophia viagra side effects of amoxicillin 500 mg viagra coupons 75 off cialis 30 day sample stendra vs viagra viagra prices without insurance cialis coupon 20 mg cialis 5mg daily cialis coupons female viagra amoxicillan viagra vs cialis where to buy viagra viagra cost cialis pharmacy prices viagra for sale what is cialis amox-clav 875-125 mg viagra coupons cialis medication cialis reviews cialis canadian pharmacy cialis dosage cialis from canada how does viagra work amoxil dosage viagra dosage cost of viagra cialis 10 mg viagra substitute cialis sample utilisation viagra cialis prices is viagra government funded cealis cialis professional buy cialis online axolot canada viagra viagra coupon cialis coupons from manufacturer cialis samples viamedic cialis amoxicillin side effects in women trimox revatio vs viagra axoloti cialis discount what is amoxicillin women viagra viagra savings offer dosage of amoxicillin viagra pills for sale natural viagra wholesale cialis axoltl viagra sex amoxicilina cialis cost viagra dose cialis vs viagra cialis price generic viagra 100mg cilias viagra viagra pill how to take cialis amoxicillin 500 mg viagra prices lowest cialis prices tamoxifen cialis coupon amoxcillin cialis samples overnight discount viagra viagra government funded viagra 100mg price walmart augmentin 500 axlotl viagra 100mg tablets retail price amoxicillin uses cialis for women viagra on line no prec is viagra government funded in america is viagra covered by insurance cialis otc cialis generic availability amox-clav 875-125 mg tablet female viagra pills cialis pills for sale viagra girls generic cialis at walmart moxil how much does viagra cost viagra pharmacy buy viagra online cvs pharmacy viagra coupons generic viagra viagra single packs axolotl cialis website liquid cialis viagra single packs cost viagra canada viagra coupons from pfizer amoxicillin side effects in men amoxacilin anadrol cialis patent expiration 2017 augmentin drug class mexican walking fish cialis on line cialis or viagra cialis free trial cialis 20 mg cialis generic daily cialis how much does cialis cost amoxicillin 500 mg for sinus infection amoxicillin uti 200 cialis coupon cialis or viagra what does viagra do amoxicillin 500 mg and alcohol mexican salamander viagra on line viagra best price sex viagra for women natural viagra alternatives that work cialis 20mg directions does viagra work cialis amoxi is viagra federally funded viagra porn amoxicillin tablets viagra vs cialis vs levitra amoxicillin clavulanate viagra samples cialis trial amoxicilin how long does viagra last amoxicillin 500 cialis for bph

viagra prednisone viagra viagra prednisone viagra prednisone viagra viagra cymbalta prednisone cymbalta viagra prednisone viagra viagra prednisone viagra prednisone viagra viagra viagra viagra keflex viagra viagra cymbalta viagra cymbalta viagra cymbalta viagra prednisone keflex viagra viagra prednisone viagra viagra viagra viagra viagra levitra cymbalta viagra prednisone prednisone keflex prednisone keflex prednisone prednisone viagra keflex prednisone prednisone cymbalta prednisone levitra viagra cymbalta cymbalta cymbalta viagra viagra prednisone prednisone viagra keflex prednisone viagra prednisone cymbalta prednisone viagra viagra viagra prednisone cymbalta viagra keflex keflex viagra levitra prednisone viagra prednisone viagra viagra viagra prednisone cymbalta levitra keflex viagra prednisone prednisone levitra viagra prednisone cymbalta cymbalta levitra prednisone cymbalta cymbalta viagra viagra prednisone levitra viagra prednisone prednisone keflex viagra cymbalta viagra viagra viagra viagra viagra viagra viagra cymbalta viagra prednisone prednisone cymbalta prednisone levitra cymbalta prednisone keflex viagra viagra cymbalta cymbalta cymbalta cymbalta viagra viagra viagra viagra viagra viagra prednisone viagra viagra viagra prednisone prednisone prednisone viagra viagra prednisone cymbalta cymbalta prednisone viagra viagra viagra prednisone viagra viagra cymbalta keflex prednisone viagra cymbalta cymbalta prednisone viagra cymbalta prednisone viagra viagra prednisone levitra viagra viagra viagra viagra keflex prednisone cymbalta keflex prednisone prednisone prednisone cymbalta prednisone levitra viagra viagra prednisone viagra viagra viagra cymbalta cymbalta viagra viagra cymbalta prednisone viagra prednisone prednisone keflex prednisone keflex levitra viagra viagra keflex viagra cymbalta viagra prednisone prednisone prednisone viagra prednisone cymbalta viagra cymbalta levitra viagra prednisone prednisone cymbalta viagra viagra cymbalta viagra viagra keflex viagra cymbalta viagra prednisone levitra viagra prednisone viagra cymbalta viagra prednisone prednisone prednisone viagra viagra prednisone

tayfundemir

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri 3. sınıf öğrencisidir. Playlab ve BLM Bilişim üzerinde grafik tasarımcılığı yapmaktadır. Bilişimle ilgili sürekli paylaşım içerisindedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir