Bu Hafta Neler Öğrendim ? #1

Bu Hafta Neler Öğrendim ? #1

Merhaba dostum !

Acısıyla tatlısıyla koskoca bir yılı daha deviriyoruz.  Takvim yaprakları 25 Aralığı gösteriyor.  70 yaşında yüzü tecrübe kırışıklığına bulanmış teyzeler/amcalar edasıyla vay be ne çabuk geçiyor günler diyorum içimden… Evet çabucak geçiyor işte hayat. Bize düşen ise bu zamanı en iyi şekilde değerlendirebilmek öyle değil mi dostum?

Bu düşünceden yola çıkarak bundan sonra çok önemli bir sorunla karşılaşmadığım sürece her haftamın değerlendirmesini “Bu Hafta Ne Öğrendim”  başlığı altında seninle paylaşmak istiyorum. Böylece bir sene sonra geçmişe dönüp baktığımda daha anlamlı vay be diyebileceğim. 🙂 Hem sende benimle birlikte öğreneceksin. Bu olayı takip ettiğim birkaç sitede görmüştüm. İkimiz içinde faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Herkes ikinci bir şansı hak eder.

Şimdi senden bir şey isteyeceğim dostum. Gözlerini kapat ve hayal etmeye başla. Ama dur dur gözlerini kapatman şuan için saçma olacak sanırım. 🙂 Bunu okuduktan sonra yaparsın.

Nerde kalmıştık… Heh hayal ediyorduk. Çocukluğuna gitmeni istemeyeceğim. Ama şöyle bir geçmişini düşün. Neleri yanlış yaptın? Neler senin için bir engel? Kimlerin kalbini kırdın? Belki de birileri için engel olan sensin? Böyle bir durum var mı düşün.  Kısacası geçmişinin muhasebesini yapmanı istiyorum senden.  Sana hata yapmış ama pişman olmuş kim varsa onlara ikinci bir şans vermeni istiyorum. Dediğim gibi günün birinde tekrar vay be diyeceksin ve o zaman yüzü tecrübe kırışıklığına bulanmış kişi belki de sen olacaksın. Keşkelerden, belki böyle davransaydım daha iyi olurdu düşüncelerinden kurtulmak için bunu yapmanı rica ediyorum.

Sıkıntılarım var.

Evet herkesin kendi içinde yaşadığı ve büyüklüğü kişiye göre değişen sıkıntıları vardır. Bu yeni yıl bize daha genişten bakabilmeyi kazandırsın. Daha çok kitap okuyalım. Bilgiye aç olalım ve bizi ileriye itecek şeylerden kaçmayalım! Hani bir söz vardır ya : “Şikayet ettiğiniz yaşam, belki de bir başkasının hayalidir. ” Kesinlikle katılıyorum.

Sence de öyle değil mi? Biz gün içerisinde sıkıntı diye dertlendiğimiz olaylar karşısında çare kapısı ararken, başka bir coğrafyada insanlar hayatlarıyla, aileleriyle, sevdikleriyle sınanıyorlar. Bir tarafta 10.000 TL değerinde yeni moda deri çantasını alamayan kızın sıkıntısı, bir yanda ise çocuğu enkaz altında kalmış ve kendisi de günlerdir aç ve yaralı bir babanın sıkıntısı… Sence sıkıntı terazisinde para mı daha ağır gelir? Buda düşünülmesi gereken ayrı bir konu… Önümüzde ki sene karşımıza çıkan sıkıntıları bu bakış açısıyla değerlendirirsek bence çok daha verimli yaşayabiliriz.

Yüzünü Onlara Dönme!

Çevrendeki ihtiyaç sahibi insanlara yüzünü dönme dostum. Dediğim gibi vay be diyeceğin zamanlar çabuk gelecek ve kimin ileride gerçek anlamda ihtiyaç sahibi olacağını bilemeyiz. Ne bileyim en azından çevrendeki insanlarla selamını kesme. Eskiden insanların birbirine selam vermesi çok nazik bir davranışmış ama bu dönemde sanırım biraz yanlış karşılanıyor. Niyet önemli tabi…

Son olarak sevgili dostum !

Yeni yılla birlikte ben bu sitede daha farklı neler olabilir, sana daha fazla ne katabilirim diye düşünmeye başladım.  Kendi eksiklerini veya meraklarını bana ileterek bana yardımcı olmanı istiyorum. Bakarsın senin sıkıntıların benim ilgi alanımdır. 🙂

SANA KOCAMAN AKTİF BİR YIL DİLİYORUM!

tayfundemir

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri 3. sınıf öğrencisidir. Playlab ve BLM Bilişim üzerinde grafik tasarımcılığı yapmaktadır. Bilişimle ilgili sürekli paylaşım içerisindedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir